Na co zwracać uwagę kupując apartament na wynajem?

0
27

Jeśli chcesz zakupić nieruchomość, przede wszystkim przeanalizuj rynek. Czy zamierzasz ją kupić aby wynajmować długoterminowo? Czy może nastawiasz się na zyski w postaci wielu kilkudniowych zamówień podczas sezonu wakacyjnego? Zobacz na co zwracać uwagę, jeśli chcesz kupić apartament na wynajem!

Apartamenty? Zakopane! Sprzedaż w górach kwitnie!

Pierwsze na co będziesz zwracać uwagę przy zakupie nieruchomości, jest jej lokalizacja. Zadbaj o to, by Twój przyszły apartament był w miejscu, gdzie lokale są chętnie wynajmowane. Jeśli stawiasz na rynek turystyczny, możesz kupić nieruchomość nad wodą albo w górach. W drugim przypadku będziesz miał ruch niemal całoroczny, bowiem sezon na południowej granicy Polski jest zarówno zimą, gdy prym wiodą sporty zimowe, jak i latem, gdy szlaki zaludniają się amatorami pieszych wędrówek.

Budynek mieszkalny

Oczywiście nie można zapominać o samej nieruchomości. Powinna być w dobrym stanie, nowa lub wyremontowana, z dobrze poprowadzonymi instalacjami. Nie możesz dopuścić do tego, by Twoim gościom było zimno, lub nie mieli dostępu do ciepłej wody! Przyda Ci się dobry internet. Jeśli masz taką możliwość, zainwestuj w światłowód. 3S – Śląskie Sieci Światłowodowe będą dobrym rozwiązaniem. Zwróć uwagę, czy przy mieszkaniu znajdują się miejsca parkingowe. Będą prawdziwym atutem, gdyż wiele osób przyjeżdża z daleka własnym środkiem lokomocji.

Odległości i lokalizacje

Kupując nieruchomość w mieście nastawionym na turystów, koniecznie musisz zadbać o to, by nowy apartament znalazł się w atrakcyjnym dla nich miejscu. Oczywiście, najlepsze działki są najdroższe, jednak wypadłoby, aby nieruchomość znajdowała się w pobliżu atrakcji. Mogą to być na przykład:

  • Parki narodowe i krajobrazowe;
  • Plaże;
  • Wejścia na szlaki turystyczne piesze i rowerowe;
  • Aquaparki, place zabaw dla dzieci, parki rozrywki;
  • Muzea, zabytkowe rynki, słynne budynki;
  • Miejsce do uprawiania sportu oraz wypożyczalnia sprzętu;
  • Restauracje, knajpy i kawiarnie.

Ważne, aby w pobliżu znajdował się sklep spożywczy oraz podstawowe usługi, takie jak apteka czy poczta. Dzięki dodatkowej infrastrukturze, Twój apartament zyska na cenie, a Ty będziesz mógł go promować na dodatkowe atuty. Wnętrze mieszkania powinno być urządzone wygodnie i estetycznie – z klasą. Wtedy będziesz miał pewność, że Twoja oferta wyróżni się spośród konkurencji, a Ty zyskasz klientów, którzy co roku będą do Ciebie wracać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here