Zabezpieczenia data center

0
23

Data center to znakomite wyjście dla osób, które chcą przechowywać swoje dane w bezpiecznym miejscu. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na zakup miejsca na serwerze zdalnym. Zobacz w jaki sposób data center dba o bezpieczeństwo Twoich danych!

Czym jest data center?

Data center to serwerownia, w której w zabezpieczony sposób możesz trzymać swoje pliki i programy. Jesteś zainteresowany usługami w chmurze? One też znajdują się w data center. Taka serwerownia jest też przydatna, gdy chcesz prowadzić dostarczanie usług w modelu usługowym IaaS lub PaaS. Taki dobrze zabezpieczony serwer gwarantuje niezawodność, dlatego często jest wybierany przez przedsiębiorstwa, którym szczególnie zależy na dostępie do usług bez jakichkolwiek przerw. Duże firmy rozproszone geograficznie, czy oferowanie usług hostingowych, programów i podobnych działań wymaga niezawodności.

Jak zabezpiecza się data center?

Nad bezpieczeństwem danych w data center czuwa szereg czynników, z których pierwszy to odpowiednia lokalizacja. Daleko od przestrzeni zabudowanej, z dala od uczęszczanych dróg, lotnisk, fabryk, ale też zbiorników wodnych i terenów zalewowych – to zapewni pierwszą śluzę bezpieczeństwa. Po drugie, sama konstrukcja budynku – zbrojony beton, brak okien i bezpośrednich drzwi na zewnątrz. Przy każdym otworze jest kamera i ochrona. Wszystkie wyjścia z budynku są pod alarmem. Dodatkowo, do najbardziej chronionego obszaru, serwerowni, mogą wejść tylko nieliczni, a dostęp jest dwuskładnikowy, z uwzględnieniem czujników biometrycznych. Takie zabezpieczenie gwarantuje, że do plików nie dostanie się nikt niepowołany z zewnątrz.

Infrastruktura jest ważna!

Aby klaster był niezawodny, jest rozproszony geograficznie. Każda serwerownia jest zasilana przynajmniej z dwóch niezależnych źródeł. Media są bardzo dokładnie chronione. W miejscu, w którym znajdują się serwery cały czas utrzymywana jest określona, niska temperatura. System chłodzenia i wentylacji jest tak zaprojektowany, że może działać niezależnie, nawet bez dostępu powietrza z zewnątrz. W środku serwerowni nie można spożywać napojów ani jedzenia, a wejść mogą tylko uprawnione osoby, odpowiedzialne za konserwację i monitorowanie sprzętu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here